~

Ľudská myseľ obohatená o novú myšlienku sa nikdy nevráti do svojej pôvodnej dimenzie.

~

O. W. Holmes

Čo trápi ženy na mužoch

Najväčší problém nás žien je, že strácame samé seba vo vzťahoch. Žijeme v ilúzii, že príde princ, ktorý nás pobozká ako Šípkovú Ruženku a zabezpečí nám šťastný život až naveky. Realita je však taká, že keď sa nezachránime samé, nikto to za nás neurobí.

Kríza ako príležitosť
„Šťastie neprichádza zvonka, ale zvnútra, vďaka vedomej práci na sebe. Keď prvotná zamilovanosť vyprchá a náš vyvolený zrazu nie je až taký ideálny, ako sme si vysnívali, sme smutné a rútime sa. To však nie je veľmi rozumné, pretože každá kríza je príležitosťou byť zrelšou, vyrovnanejšou a múdrejšou osobnosťou,“ ubezpečuje nás etikoterapeutka Katarína Lešková. To sa nám podarí, keď nájdeme vnútornú príčinu našej nespokojnosti a vedome s ňou pracujeme. Ak udržujeme intímny kontakt so zadaným, agresívnym alebo závislým mužom, mali by sme pochopiť, že nie sme žiadne obete. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že takéto typy vyhľadajú nás, je to vzájomné. Je to naše rozhodnutie, koho si pustíme do svojho kruhu dôvery. Inokedy sa nám stáva, že nevieme lásku prijímať, pretože si myslíme, že jej nie sme hodné, pretože sme, napríklad, v detstve neboli dostatočne milované našimi otcami. Ako nám však môže partner dávať lásku, keď mu to svojim odmietaním znemožňujeme? A čo keď sa náš pocit nedostatočnej hodnoty prejavuje smerom k našej polovičke v podobe neustálych výčitiek, žiarlivostných scén, zákazov a príkazov? Každý z nás s radosťou dáva lásku len tomu, kto mu dopraje slobodu. Skutočná láska nie je majetnícka, ale bezpodmienečná.

Zdroj radosti máme v sebe
„Na etikoterapeutických sedeniach sa učíme, že ak chceme byť naozaj šťastné, musíme pracovať na odvrátenej stránke našej osobnosti, meniť k lepšiemu najmä seba a menej sa sústrediť na chyby druhých,“ ozrejmuje Katarína Lešková a dodáva, že nikto z nás nemá právo kázať inému, ako má žiť. Ani my predsa nemáme rady, keď nám niekto hovorí čo máme robiť. Takisto nemáme právo súdiť lebo ani my neskáčeme od radosti, keď nás iní kritizujú. Keď sa takto chováme, škodíme tým najmä sebe. „Dobré vzťahy nám prinesie len praktikovanie súcitu a bezpodmienečnej lásky, a uvedomenie si, že slobodná vôľa človeka je posvätná. Keď sme prajné, spokojné a nie sme zviazané negatívnymi emóciami, dostaví sa pocit neuveriteľnej úľavy“, sľubuje etikoterapeutka. Okrem toho nie je zdravé, ak sa upíname len na jeden zdroj radosti. Hrozí nám totiž závislosť, vďaka ktorej sa ochudobňujeme o príval energie, ktorú môžeme získať nielen od muža, ale aj od iných žien, detí, zvierat, z dobrého jedla, pitia, prechádzky, športu či umenia. Nemali by sme zabúdať, že svet je neuveriteľne pestrý a rozmanitý. „Jediný zdroj, na ktorý je zdravé sa upínať, je naše vnútro, odkiaľ vyviera duchovná energia. Keď ju v sebe objavíme, upokojíme sa, pretože z tohto zdroja prichádza pocit bezpečia a naozajstnej nezávislosti od vonkajších podmienok, a to neobmedzene,“ vysvetľuje Katarína Lešková.

Ľudský mozog je neuveriteľne plastický. Ak si budeme tieto poznatky pravidelne pripomínať, jedného dňa sa začneme podľa nich aj správať. Najprv sa nám to bude dariť len občas, neskôr začneme konflikty redukovať na minimum. „Na porozumenie seba samých a posilňovanie vnútornej vyrovnanosti slúžia v etikoterapii hĺbkové rozhovory a overené meditačné techniky. Tie však nemajú zmysel samé o sebe, musia byť aplikované v praxi, to znamená v každodennej interakcii s ľuďmi,“ uzatvára terapeutka.

Dana Haščáková

  • Vysoký krvný tlak

    Emočná záťaž a nevhodná strava sa stále viac prejavujú na zdraví dnešnej populácie. K častým problémom so srdcom patrí vysoký krvný tlak hypertenzia. Tento chorobný stav dlhodobými pôsobeniami poškodzuje srdce, obličky, mozog a cievny systém, čím zvyšuje riziko mozgovej príhody, aneuryzmy, srdcového infarktu alebo poškodenia obličiek. Pritom celá tretina ľudí, ktorí hypertenziou trpia o nej vôbec nevie.

~

Zlý deň pre tvoje ego je veľkým dňom pre tvoju dušu.

~

Jillian Michaels

Prečo si vybrať Terra Medicu

Už od roku 2009 presadzujeme na Slovensku celostný prístup k zdraviu. Človeka vnímame ako celok, v ktorom sa spájajú vplyvy z vonkajšieho prostredia s vnútorným svetom každého z nás.  K našim klientom pristupujeme individuálne, ponúkame im terapiu "šitú na mieru" na prírodnej báze, bez chémie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, aby dosiahli stav dokonalej harmónie tela a duše.

Rýchla objednávka

captcha
Znovu načítať

Na prvú navštevu sa môžete objednať osobne, telefonicky alebo objednávkovým formulárom. Termín prvej návštevy Vám oznámime najneskôr do 24 hodín. Prvá návšteva je pre Váš ďalší kontakt s nami najdôležitejšia. Podrobnosti nájdete v sekcii "Objednajte sa".

TERRA MEDICA, Kopčianska 16, 851 01 Bratislava, Slovensko
Recepcia: +421 / 2 / 68 230 711, e-mail: info@terramedica.sk

© 2014, TERRA MEDICA. WEB DESIGN BY LEMONLAB