~

Iný pohľad na zdravie

~

Terra Medica

Lieči energiou

Image medicína pomôže uzdraviť, ale aj omladí,“ hovorí terapeutka Zuzana Stehlíková. Pre image medicínu je náš organizmus celok, skladajúci sa z fyzického tela, energetickej časti a informačnej štruktúry, ktoré sú prepojené. Liečenie pôsobí na všetky oblasti, pričom nepotláča len symptómy, ale lieči podstatu, práve v tom tkvie jeho jedinečnosť. 

Som oveľa pokojnejšia, a zdravšia. Lekári na základe testov usúdili, že stav môjho tela je taký, akoby som mala o pätnásť rokov menej – usmieva sa Zuzana Stehlíková (41). Už jedenásť rokov využíva silu čínskej medicíny na to, aby pomohla nielen sebe, ale aj iným. Pracuje najmä s energiou. „Rozhodne však neodmietam poznatky našich lekárov a vždy beriem do úvahy aj výsledky klasických vyšetrení,“ upozorňuje imageterapeutka, ktorá vám nepovie, aby ste vysadili všetky lieky. Tých sa vraj postupne aj tak zbavíte...

Obrazy sú choroba
Čím je image medicína zaujímavá? „Každá choroba vytvára určitý obraz, ktorý dokážem vidieť. Napríklad pri prehmatávaní tela pacienta sa mi v oblasti jeho brucha vynorí obraz hádajúcich sa ľudí. Viem, že som natrafila na problém. Mojou úlohou je tento obraz zotrieť a s pomocou pacienta vložiť namiesto neho taký, ktorý naštartuje ozdravné procesy,“ vysvetľuje Zuzana Stehlíková princíp liečby. Postupne začína prikladať ruky na rôzne časti tela ženy, ktorú trápia silné migrény.
Zdá sa, že problém je v obličkách. V tele totiž vznikla disharmónia a energia, ktorú Číňania volajú čchi, nemôže plynule prúdiť.
„Teraz naladím vaše orgány tak, aby čchi medzi nimi prúdila,“ hovorí. Nastane ticho. Zuzana Stehlíková po chvíľke vysvetlí: „Máme päť základných orgánov – pečeň, srdce, slezinu, pľúca a obličky, ktoré v sebe nesú istú emocionálnu informáciu. Ak je v nerovnováhe pečeň, človek je hnevlivý, ak srdce, pociťuje buď extrémny hnev, alebo extrémnu radosť. Postihnutá slezina sa prejavuje extrémnou premýšľavosťou, pľúca smútkom a obličky strachom či obavami. Rozladené obličky sa pritom nemusia prejaviť zápalom, ale napríklad astmou.
Západný lekár bude tlmiť astmu liekmi, imageterapeut skúsi popracovať na odstránení príčiny. „Image medicína má takú silu, že dokáže pomôcť aj pri onkologických ochoreniach alebo zastaviť starnutie a posunúť u žien menopauzu do neskoršieho veku. Človek však musí byť odhodlaný na zmenu a cvičiť,“ tvrdí Zuzana Stehlíková. Ako?

Bez cvičenia to nejde
Imageterapeut teda nájde príčinu ochorenia, vyváži rozladené vnútorné orgány a dodá chorému energiu na zmenu stavu. Nie je to málo, ale leví podiel na vyzdravení musí mať pacient. Okrem toho, že sa začne zdravo stravovať, musí denne cvičiť čung-jüan čchi- kung. Ak by ste ho hľadali na internete, môžete do vyhľadávača zadať aj výraz zhong yuan qigong, medzinárodný prepis z čínštiny.

Je to súbor nenáročných cvičení, ktoré zvládne každý. Pre západného človeka sú možno trochu netradičné, ale každý, kto ich vyskúšal, sa cíti ako znovuzrodený.
„Je to relax, ktorý upokojí myseľ aj telo,“ hovorí pacient, ktorému sa vďaka image terapii a cvičeniu čung-jüan čchi-kung podarilo vyhnúť operácii kolena.

Unikátna kombinácia
Ako pomôže čchi-kung? Systém sebarozvoja čung- -jüan čchi-kung je starý viac ako sedemtisíc rokov. Dlhé veky bol utajovaný a jeho múdrosť odovzdávaná generáciám iba v úzkom rodinnom kruhu. Novodobým priekopníkom je pokračovateľ starobylej rodinnej tradície Su Mingtchang, ktorý systém čung-jüan čchi-kung a image medicínu vyučuje po celom svete. Aj u nás existuje asociácia pod názvom SAČ ZYQ, ktorá zastrešuje terapeutov a lektorov.
- Uvoľňuje energetické dráhy v tele a pomáha odstraňovať blokády, ktoré môžu za rôzne choroby, zlepšuje trávenie, upravuje vysoký krvný tlak, zmierňuje bolesti chrbta, migrény, posilňuje pohybový aparát, pomáha pri astme, reumatizme aj pri alergiách, zlepšuje spánok, omladzuje, potláča pocity úzkosti, napätie a strach. Upokojuje, dodáva energiu a sebavedomie.

Čo lieči image medicína?
Image medicína dokáže pomôcť pri každom ochorení. Okrem ťažkostí, ktoré lieči cvičenie čchi-kung, sú zatiaľ najväčšmi prebádané účinky pri týchto chorobách: ochorenia očí, zväčšenie štítnej žľazy, choroby srdca a ciev, Crohnova choroba, chronická bronchitída, zápaly ženských a mužských pohlavných orgánov, neplodnosť, chronický zápal prostaty, impotencia, myóm maternice, cysta na vaječníku, vyklenutie medzistavcovej platničky, chronický zápal obličiek.

Ako cvičiť
Vyskúšajte základné cviky prvého stupňa cvičenia. Cvičte ich doma alebo kdekoľvek, kde nájdete chvíľu pokoja. Nepotrebujete činky, drahú bežeckú obuv ani najnovšiu značku lyží. Nástrojom ste len vy. Je to aj výborná profylaxia problémov. Nech vás neodradí to, že prvýkrát vydržíte len päť minút, po čase budete v pozícii „veľkého stromu“ meditovať aj hodinu.

1. Rozkročte sa na šírku pliec, mierne pokrčte kolená, podsaďte panvu, aby bola chrbtica vyrovnaná. Ruky sú mierne zdvihnuté, dlane na úrovni pupka smerujú k nemu. Pokojne dýchajte a predstavujte si, že ste veľký strom so zdravým kmeňom, ktorý zapustil korene, a s košatou korunou. Uvoľníte myseľ a začínate naberať energiu – stávate sa veľkým stromom.

2. Sadnite si do tureckého sedu. Položte dlane na pupok a pozorujte ho akoby zvnútra. Táto oblasť sa volá spodný tan- -tchien, je to akýsi energetický rezervoár. Predstavujte si červenú guľôčku a zahrievajte ju.

3. Nahromadenú energiu tretím cvičením rozvediete po organizme. Volá sa to malý nebeský obeh. Predstavujte si, že energiu vediete zozadu po dráhe cez stred chrbta dopredu, stredom prednej časti tela. Energia sa rozleje po celom tele.

  • Telo ako dôkaz

    Ak si natierate vysušené pery balzamom so samozrejmosťou, že sa váš problém vyrieši, ste pekná naivka. Šupinky na ústach totiž môžu signalizovať aj oveľa vážnejšie choroby. Možno vám vlastne ani nič nie je. Občas máte bolesti hlavy a párkrát do mesiaca od nervozity ani neviete zaspať, ale úprimne, kto má pred zaplatením účtov veľa dôvodov na vyskakovanie?

~

Zlý deň pre tvoje ego je veľkým dňom pre tvoju dušu.

~

Jillian Michaels

Prečo si vybrať Terra Medicu

Už od roku 2009 presadzujeme na Slovensku holistický prístup ku zdraviu. Náš skúsený terapeutický tím vníma človeka ako celok, v ktorom sa spájajú vplyvy z vonkajšieho prostredia s vnútorným svetom každého z nás. K našim klientom pristupujeme individuálne, ponúkame im liečenie "šité na mieru". Cieľom je dosiahnuť stav dokonalej harmónie tela a duše na prírodnej báze, bez chémie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Rýchla objednávka

captcha
Znovu načítať

Objednať sa na prvú navštevu na klinike Terra Medica môžete osobne, telefonicky alebo objednávkovým formulárom. Termín na prvú návštevu Vám oznámime najneskôr do 24 hodín. Prvá návšteva je pre Váš ďalší kontakt s klinikou najdôležitejšia. Podrobnosti nájdete v sekcii "Objednajte sa".

TERRA MEDICA, Kopčianska 16, 851 01 Bratislava, Slovensko
Recepcia: +421 / 2 / 68 230 711, e-mail: info@terramedica.sk

© 2014, TERRA MEDICA. WEB DESIGN BY LEMONLAB