~

Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.

~

François de la Rochefoucauld

Telo ako dôkaz

Ak si natierate vysušené pery balzamom so samozrejmosťou, že sa váš problém vyrieši, ste pekná naivka. Šupinky na ústach totiž môžu signalizovať aj oveľa vážnejšie choroby. Možno vám vlastne ani nič nie je. Občas máte bolesti hlavy a párkrát do mesiaca od nervozity ani neviete zaspať, ale úprimne, kto má pred zaplatením účtov veľa dôvodov na vyskakovanie?

A to, že vám vypadávajú vlasy? Ide jeseň, vtedy pĺzne každý vrátane vášho yorkshira. Tak, kde je pes zakopaný, keď sa necítite vo svojej koži? Tradičná čínska medicína so svojou charakteristickou zásadou ísť na koreň choroby vám na to môže dať odpoveď. Skúsený terapeut tradičnej čínskej medicíny Martin Martinec z Terra Medici dobre pozná signály a tajomstvá vášho tela.

VLASY 
Nenechajte sa učičíkať, že na jeseň je vypadávanie vlasov normálne. Prastará čínska medicína zastáva tvrdenie, že vlasy držia obličky. A tie podľa terapeutov oslabujú pôrody, vek, ale napríklad im dáva zabrať aj pitie kávy. Myslite preto na ich výživu a zaobstarajte si špeciálne ľadvinové čaje, exotické fazuľky azuki a posilnite sa vlašskými orechmi.

POKOŽKA 
Možno ste aj vy počuli, že zhoršená pleť je dôsledkom skrytého ochorenia a na základe jej kondície dokážu lekári určiť zdravotné problémy pacienta. No vedeli ste, že mnoho závisí nielen od vzhľadu, ale aj od miesta, kde sa akné objaví? U tínedžerov napríklad okrem prirodzených hormonálnych zmien za vznik vyrážok môže aj nesprávne stravovanie a prejedanie jednoduchými sacharidmi. Ak však s aknóznou pleťou bojujete aj po tridsiatke, príčinou môžu byť ochorenia pečene, žalúdka, obličiek, ba aj srdca. Zapálené vyrážky obvykle znamenajú, že vo vašom tele sa skrýva zápal, o ktorom možno ani neviete.

Ak máte vyrážky na…
Čele: pľúca, srdce
Brade: obličky, gynekologické ochorenie
Lícach, bokombradách: obličky, žalúdok
Chrbte: pľúca, tenké črevo, močový mechúr

PERY
Niekedy na ne nezaberie ani ten najluxusnejší balzam. Ak ustavične bojujete so šupinkami, popraskanými perami, ktoré sa nechcú zahojiť, môže v tom mať prsty napríklad aj váš tráviaci trakt, najmä ak často pociťujete po jedení únavu a nafukovanie. S popraskanými perami sa však spája aj slezina a žalúdok.

NECHTY
Tradičná čínska medicína ich volá aj výhonkami pečene. Všimli ste si, že sa vám lámu? Myslite na výživu a dopujte sa potravinami bohatými na minerály a vitamíny. Pomôže vám vápnik, zinok, kremík, vitamíny skupiny B, A a C. Vrúbkované nechty signalizujú vnútorný nepokoj, dlhodobé podráždenie, stres, ale napríklad aj ťažko znášaný premenštruačný syndróm.

UŠI
Zvoní vám v ušiach? Rozličné šumy či pískanie sú príznakom oslabenia obličiek, pečene a žlčníka. Práve chorý žlčník tiež môže byť spúšťačom častých infekcií v ušiach.

BRUCHO
Problematické trávenie má na svedomí predovšetkým vaše stravovanie, ale na to nepotrebujete doktorský titul, aby ste to vedeli aj sama. Ak vás trápi nafukovanie či zápchy, môže byť príčinou intolerancia lepku, precitlivenosť na mliečne výrobky, nesprávne stravovanie.

GYNEKOLOGICKÉ PROBLÉMY
Podľa alternatívnej medicíny majú gynekologické ochorenia súvislosť so psychosomatickými problémami, dokonca ich môžu spustiť aj nešťastné vzťahy a nespokojnosť s partnerom.

Jedzte sezónne
Aj keď po jahody nemusíte posielať Marušku do lesa, ale stačí zájsť do najbližšieho hypermarketu, vaše telo ich v zime nemusí prijať s nadšením. „Sme stavaní na to, aby sme jedli sezónne potraviny. V zime neodporúčame studené jedlá, zmrzliny, ľadové kávy či surovú zeleninu. Práve naopak, doprajte si teplé jedlá, výdatné polievky, horúce čaje. Vyberajte si ovocie a zeleninu podľa sezóny. Vyhnete sa tak mnohým ochoreniam,“ radí terapeut Martin Martinec.

STUDENÉ NOHY
Máte pocit, že vás nezohreje ani päť párov poctivých vlnených ponožiek? Studené končatiny sú typicky ženskou záležitosťou a mnohé ženy s nimi bojujú nielen v zimných mesiacoch, ale celoročne. Za ľadovými chodidlami stoja problematické ľadviny, ale napríklad aj vnútorná nervozita či stres. „Málokto si tiež uvedomuje, že studené nohy a trávenie môžu spolu súvisieť, ale ak nimi trpíte, môžete si všimnúť po jedle nafukovanie a sťažené trávenie. Preto by ste určite nemali jesť, ak máte studené končatiny, ale najskôr telo rozohriať pohárom čaju, horúcej vody s citrónom alebo pohybom,“ odporúča Martin Martinec.

Tip
Číňania tiež veria, že na obličky je dobré denne zjesť deväť vlašských orechov, rozprúdi to ich činnosť.

PÄTY
Nevinné pobolievanie piat nemusí mať na svedomí len nosenie zabijackých podpätkov. Tradičná čínska medicína dáva bolestivé päty do súvisu s močovým mechúrom a vylučovacím systémom.

Pozor na mlieko
Aj obmedzenie mliečnych výrobkov môže mať podľa alternatívnej medicíny pozitívny vplyv na náš organizmus. Mlieko totiž môže spôsobovať nepríjemné zahlieňovanie a vlhko v slezine. „To má často vplyv na alergie, astmu alebo problematickú pokožku, zlepší sa aj imunita,“ hovorí terapeut tradičnej čínskej medicíny Martin Martinec a odporúča presedlať na sójové, ryžové alebo mandľové mlieko a výrobky z neho.

Vedeli ste, že…
Hlboké vrásky na čele zasa signalizujú poruchu činnosti čriev a problémy s pečeňou?

  • Plníte svoje predsavzatia??

    Začiatkom roka si veľa ľudí dáva nové ciele. Len málokto však pri nich vytrvá. Ak aj napriek najlepšej snahe všetky vaše pokusy o pozitívnu zmenu zlyhávajú, je dobré vyhľadať odbornú pomoc. Príčiny môžu byť oveľa hlbšie, ako si uvedomujete. Vaša nadváha môže byť napríklad následkom zneužívania v detstve alebo nejakej inej traumy. Odpor k športu mohol vo vás zakoreniť bezohľadný učiteľ telocviku alebo partner, ktorý vás nútil chodiť s ním na horské túry, hoci vy ste na to nemali dostatočne dobrú kondíciu.

~

Zlý deň pre tvoje ego je veľkým dňom pre tvoju dušu.

~

Jillian Michaels

Prečo si vybrať Terra Medicu

Už od roku 2009 presadzujeme na Slovensku celostný prístup k zdraviu. Človeka vnímame ako celok, v ktorom sa spájajú vplyvy z vonkajšieho prostredia s vnútorným svetom každého z nás.  K našim klientom pristupujeme individuálne, ponúkame im terapiu "šitú na mieru" na prírodnej báze, bez chémie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, aby dosiahli stav dokonalej harmónie tela a duše.

Rýchla objednávka

captcha
Znovu načítať

Na prvú navštevu sa môžete objednať osobne, telefonicky alebo objednávkovým formulárom. Termín prvej návštevy Vám oznámime najneskôr do 24 hodín. Prvá návšteva je pre Váš ďalší kontakt s nami najdôležitejšia. Podrobnosti nájdete v sekcii "Objednajte sa".

TERRA MEDICA, Kopčianska 16, 851 01 Bratislava, Slovensko
Recepcia: +421 / 2 / 68 230 711, e-mail: info@terramedica.sk

© 2014, TERRA MEDICA. WEB DESIGN BY LEMONLAB