Vážení klienti, od 22.12.2017 do 8.1.2018 je klinika zatvorená.

 

Prajeme vám príjemné vianočné sviatky a šťastný nový rok!

 

 

~

Terra Medica

~

~

Mezi podnětem a reakcí existuje prostor. V něm spočívá naše schopnost zvolit si, jak budeme reagovat. A právě tady se skrývá potenciál našeho osobního růstu a svobody.

~

Viktor E. Frankl

Patrik Žingor a jeho zážitky z Pekingu

Moja prvá cesta do Číny smerovala priamo do hlavného mesta Peking, kde sa nachádza Medicínsko-výskumný inštitút Kundawell. Ten som navštívil v rámci ďalšieho vzdelávania, pretože sa tam konal intenzívny seminár Image Medicine. V súčasnosti sa dá tento odbor študovať iba v Pekingu, alebo na dvojdňových seminároch Image Medicine v rôznych krajinách sveta, ktoré vedie Majster Xu Mingtang.

Čo je Image Medicine?

Korene Image Medicine siahajú až do starovekej Číny. Za jej „prapredka“ je považovaný čínsky lekár Pjen Čchue (Bian Que), ktorý je v súčasnej Číne uctievaný ako svätý. Image Medicine alebo Medicína obrazov mysle je súčasťou tradičnej čínskej medicíny, ktorá používa jej metódy k obnove a regulácii zdravia človeka ako celostného komplexného systému. Image Medicine je založená na obrazovom myslení, na modeli života pozostávajúceho z  hmoty, energie a informácie, kde hlavným diagnostickým nástrojom je obraz. Obrazové myslenie znamená to, že myšlienky človeka vytvárajú meniaci sa obrázok v ľudskom mozgu, z ktorého sa sformuje obraz / image. Tento druh myslenia nie je závislý od stupňa vzdelania. Je to prapôvodný spôsob myslenia alebo prvotné myslenie, ktoré je prítomné v každom dieťati hneď po narodení. Je prítomné nezávisle od toho, či bytosť prijíma informácie z okolia alebo nie. Obrazové myslenie je myslenie novorodenca, je to ten druh myslenia, ktoré existuje v ľudskom mozgu už v čase, než získalo akúkoľvek kultúrnu alebo spoločenskú skúsenosť. Image Medicine sa zaoberá profylaktickou a liečebnou činnosťou. Dôležité je snažiť sa pochopiť človeka na fyzickej, energetickej a informačnej úrovni a nájsť príčinu jeho problému.

Pekinský režim dňa

Vyučovanie v Pekingu začínalo o ôsmej rozcvičkou a od deviatej pokračovalo teoretickým a praktickým vyučovaním až do ôsmej večera. Ostatný čas sme (bolo nás dvadsaťtri študentov z toho deväť zo Slovenska) využívali tak, ako sme chceli. Ja som začínal cvičiť už okolo pol siedmej ráno do ôsmej, po raňajkách som ešte polhodinu cvičil približne do deviatej, a potom už bolo riadne vyučovanie. Po skončení vyučovania sme ostávali v inštitúte a pokračovali v cvičení, študovaní, alebo sme si vzájomne vymieňali skúsenosti. Niekedy sme večer vybehli na nákupy ovocia a rôznych pochutín. V Číne to večer žije. Keď chcete pracovať ako imageterapeut, tak by ste mali rozvíjať svoje schopnosti a to za pomoci rôznych čchi-kung cvičení. Základom je mať utíšenú pokojnú myseľ. Vyučovanie prebiehalo v dvoch jazykoch, v anglickom a  ruskom. Viedol nás tím skúsených imageterapeutov na čele so samotným majstrom a zakladateľom celého systému Xu Mingtangom.

Vo voľnom čase som spolu s kolegami navštívil budhistický Lama Temple,  Veľký čínsky múr, taoistický Chrám bieleho oblaku, predstavenie šaolinskych mníchov a stihol som navštíviť aj slovenskú ambasádu v Pekingu, kde pracujú moji kamaráti zo Slovenska. Zakázané mesto som nestihol. Čo ma prekvapilo, že v Pekingu sa dá pekne zorientovať, zablúdiť je tam nemožné. Dokonca aj v metre sa dá ľahko vyznať. Číňanov je ale strašne veľa. -))))

V Kundawell Inštitúte sa mi veľmi páčilo a dúfam, že budem mať šťastie, sa tam vrátiť. Pobyt mi dal veľmi veľa po profesnej aj osobnej stránke. Výučba v Kundawell Inštitúte je na vysokej úrovni. Seminár som zakončil písomnou a praktickou skúškou, ktorú som zvládol, a tak som si splnil sen, a stal som sa image terapeutom piatej úrovne.

  • Dlhý život bez chorôb

    Neveríte? Práve to je cieľom tradičnej čínskej medicíny. Ochorenie chápe ako proces, ktorého korene je možné vystopovať dlho predtým, než skutočne vypukne. Liečenie v jeho závažnej fáze je zbytočne náročné. Podľa starých čínskych lekárov je to ako kopať studňu, keď ste už smädní, alebo kuť meče, keď vás napadol nepriateľ.

~

Zlý deň pre tvoje ego je veľkým dňom pre tvoju dušu.

~

Jillian Michaels

Prečo si vybrať Terra Medicu

Už od roku 2009 presadzujeme na Slovensku celostný prístup k zdraviu. Človeka vnímame ako celok, v ktorom sa spájajú vplyvy z vonkajšieho prostredia s vnútorným svetom každého z nás.  K našim klientom pristupujeme individuálne, ponúkame im terapiu "šitú na mieru" na prírodnej báze, bez chémie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, aby dosiahli stav dokonalej harmónie tela a duše.

Rýchla objednávka

captcha
Znovu načítať

Na prvú navštevu sa môžete objednať osobne, telefonicky alebo objednávkovým formulárom. Termín prvej návštevy Vám oznámime najneskôr do 24 hodín. Prvá návšteva je pre Váš ďalší kontakt s nami najdôležitejšia. Podrobnosti nájdete v sekcii "Objednajte sa".

TERRA MEDICA, Kopčianska 16, 851 01 Bratislava, Slovensko
Recepcia: +421 / 2 / 68 230 711, e-mail: info@terramedica.sk

© 2014, TERRA MEDICA. WEB DESIGN BY LEMONLAB