~

Porozumění je ochota vzdát se všeho vědění.

~

Thich Nhat Hanh

 • Tradičná čínska medicína

  Tradičná čínska medicína

  Tradičná čínska medicína používa klinicky overený systém pôsobenia na organizmus, ktorý je charakteristický komplexným pôsobením na človeka, neoddeľuje v organizme fyzickú a psychickú zložku. Zdravie chápe ako energetickú a vegetatívnu rovnováhu. Počas svojej niekoľko tisícročnej histórie boli v tomto medicínskom systéme vypracované a overené jedinečné postupy na navrátenie poškodeného zdravia, urýchlenie procesov obnovy, navodenie psychickej i fyzickej jednoty a stability.

 • Akupunktúra

  Akupunktúra

  Akupunktúra má jedinečné postavenie v systéme prevencie a je účinná vo všetkých fázach ochorenia:

 • Moxibuscia

  Moxibuscia

  Moxibuscia (nahrievanie aktívnych akupunktúrnych bodov, meridiánov i bolestivých zón) lieči a predchádza chorobám aplikáciou tepla. Materiál používaný pri moxibuscii sú najčastejšie kúsky rastliny Palina pravá (Artemisia vulgaris) formovaná do väčších či menších cigariet, malých kónusov suchej rastliny, prikladajúcich sa na aktívne body, resp. umiestnením a zapálením tejto rastliny na koniec akupunktúrnej ihly. Moxa má terapeutické vlastnosti schopné zahrievať a odstraňovať obštrukciu meridiánov, odstraňovať chlad a patologickú vlhkosť z týchto meridiánov a tak podporovať normálnu funkciu orgánov. Mierne zahrieva a súčasne hlboko penetruje pod kožu poskytujúc pocit príjemného tepla a komfortu. Jej liečebný efekt sa využíva viac ako 4000 rokov.

 • Bankovanie

  Bankovanie

  Bankovanie je liečebná metóda, pri ktorej sa priložením rôznych druhov malých plastových nádob s vnútorným magnetom, aplikáciou podtlaku na akupunktúrne body a dráhy a ich špeciálnou manipuláciou dosahuje príjemný pocit uvoľnenia svalstva, odstránenia bolestivých kŕčov, výrazného zníženia bolestivosti a detoxikácie organizmu. Zrýchlením odtoku lymfy a zlepšením mikrocirkulácie vo svalovom tkanive sa dosahujú prekvapujúce terapeutické účinky na chrbtové svalstvo, veľké kĺby (bedrá, kolená ramená) a aplikáciou na postihnutý meridián aj urýchlené hojenie zápalov respiračného, močového traktu či gynekologických problémov.

 • Akupresúra

  Akupresúra

  Akupresúra je mladšou sestrou akupunktúry. Napriek menšej účinnosti má jednu nespornú výhodu - je možné použiť ju v podstate kedykoľvek a kdekoľvek. Akupresúraje cenná najmä pre svoju nenáročnosť, neškodnosť a po zacvičení je ľahko uskutočniteľná. Akupresúra na rozdiel od akupunktúry používa namiesto zasúvania akupunktúrnych ihiel do tela na akupunktúrne body tlak rúk. Tlak sa môže vyvíjať prstami, palcami alebo pre tento účel špeciálne vyvinutými pomôckami.

 • Fytoterapia

  Fytoterapia

  Fytoterapia je najužívanejšou a najrozšírenejšou metódou alternatívnej medicíny. V Číne sa využívajú rastúce byliny doplnené o minerálie a ojedinele aj živočíšne produkty. Nevyužívajú sa naše liečivé byliny. Nie preto, že by neboli rovnako zdraviu prospešné, ale z toho dôvodu - ako už bolo vyššie uvedené - že čínska medicína je viazaná storočnou empíriou a overenými postupmi. Nedá sa teda tvrdiť - keď je púpava horká, môžeme ju použiť namiesto inej horkej čínskej byliny.

 • Image Medicine

  Image Medicine

  Image Medicine je neoddeliteľnou súčasťou školy systému Zhong Yuan Qigong (ZYQ). Je pôvodným a starobylým súhrnom metód ozdravovania a celostnej regulácie človeka. Vychádza zo starobylej čínskej medicíny, školy lekára Bien Que. Image Medicine pozerá na ľudský organizmus ako na jeden celok, skladajúci sa z fyzického tela, energetickej časti a informačnej štruktúry, ktoré sú prepojené a navzájom sa ovplyvňujú. Liečenie pôsobí komplexne na všetky oblasti ľudskej bytosti, pričom sa nezameriava na potlačovanie symptómov, ale smeruje k liečeniu samotnej podstaty ochorenia.

 • Čchi-kung

  Čchi-kung

  Naši klienti už majú dobré skúsenosti s tradičnou čínskou medicínou, poznajú akupunktúru, fytoterapiu čínskymi bylinkami, či masáž Tuina, teraz by sme im chceli na Klinike alternatívnej medicíny Terra Medica ponúknuť cvičenie čchi-kung, ktoré je súčasťou čínskej liečiteľskej tradície a v skutočnosti najstaršou metódou liečenia v Číne.

 • Biorezonancia

  Biorezonancia

  Biorezonančná diagnostika organizmu je rýchla, absolútne bezpečná a bezbolestná metóda, ktorá slúži na diagnostiku a liečbu chorôb v počiatočnom, medicínsky nezistiteľnom štádiu ochorenia. Účinná je ale i v prípadoch naplno rozvinutých ochorení, kedy je autoregulačný systém organizmu závažne porušený.

 • Antinikotínová terapia

  Antinikotínová terapia

  Antinikotínová terapia v sebe spája výdobytky najmodernejšej vedy reprezentujúcej prístroj BICOM OPTIMA, ktorý pracuje na princípe biorezonančnej korekcie organizmu a odstraňovaní fyzickej závislosti na nikotíne s tradičnou čínskou medicínou. Kombinácia oboch techník a prístupov zabezpečí terapiu presne cielenú na požiadavky a zdravotný stav pacienta s dôrazom na efektivitu pri odvykaní a podporu psychických a imunitných procesov pre dlhodobé udržanie fajčiarskej abstinencie.

 • Analýza ľudského tela prístrojom InBody 230

  Analýza ľudského tela prístrojom InBody 230

  Náš nový prístroj InBody 230 je jeden z najnovších a najspoľahlivejších prístrojov pre diagnostiku a analýzu zloženia ľudského tela. Dokáže okrem vašej presnej hmotnosti zistiť aj presné množstvo vášho kostrového svalstva, presné množstvo tuku vo vašom organizme a jeho rozloženie, množstvo kostí a zadržanej vody v tele, zhodnotí vyváženosť postavy, odmeria množstvo minerálov a kalcia v tele a ich presné proporcionálne rozloženie. Vypočítaný index retencie vody pomáha lekárovi určiť skryté zadržiavanie vody v bunkách či mimo nich a tendenciu k „ vnútorným“ opuchom.

 • Redukcia telesnej hmotnosti pod odborným dohľadom

  Redukcia telesnej hmotnosti pod odborným dohľadom

  Chcete sa bezpečne zbaviť kíl? Práve vám je určená naša nová služba Redukcia telesnej hmotnosti pod odborným dohľadom. Zahŕňa špeciálne vyšetrenie na prístroji InBody zhodnotené odborne vyškoleným terapeutom a podrobné stravovacie pokyny. Na vyriešenie problémov s obezitou, ale i miernou nadváhou vám náš odborne vyškolený terapeut odporučí jednoduchú, bezpečnú a v praxi overenú metódu redukcie telesnej hmotnosti. Táto KETOGÉNNA BIELKOVINOVÁ DIÉTA bola navrhnutá profesorom Georgom Blackburnom z Hardvarskej Univerzity v USA. Princípom je proteínový program zdravého chudnutia v štyroch fázach. V organizme navodí špeciálny metabolický stav, v ktorom si telo pri redukcii hmotnosti dominantne vyberá spaľovanie tukov a zachovanie svalovej hmoty, čo umožní redukciu celulitídy a v konečnom dôsledku zamedzí vzniku jo-jo efektu.

 • Koučovanie životnej zmeny

  Koučovanie životnej zmeny

  Koučovanie životnej zmeny je ucelená a štruktúrovaná metóda, ktorá vedie k pozitívnym životným zmenám, splneniu si najtajnejších snov a želaní. Opiera sa o najnovšie výskumy v oblasti neurovedy, ontológie, pozitívnej psychológie, psychoterapie a vzdelávania dospelých, a preto je veľmi efektívna. Prebieha formou šiestich až dvanástich koučovacích sedení, počas ktorých kouč pomocou sofistikovaných techník sprevádza klienta ne jeho ceste k dosiahnutiu vopred stanovených cieľov. Spoločne sa zameriavajú na riešenie jeho problémov tak, že hľadajú stratégie a nastavujú akcie ako zmeniť súčasný neuspokojivý stav a začať žiť čo najviac naplnený a zmysluplný život podľa vlastných predstáv. Klient sa popri tom učí kvalitnejšie myslieť, regulovať prejavy emócií, veriť v seba samého a objavovať svoje jedinečné danosti a schopnosti.

 • Etikoterapia

  Etikoterapia

  Etikoterapia vidí príčinu chorôb v chorých vzťahoch k sebe, k druhým i k tomu, čo nás presahuje. Ide teda o liečenie pravdou o sebe. Hľadanie duchovných príčin chorôb je súčasťou každej celostnej terapie, ktorá chápe človeka ako jednotu tela, duše a ducha, ale v etikoterapii je nachádzanie nových postojov, zmena zvykov a harmonizácia vzťahov primárne cestou k skvalitneniu životného štýlu, k rozšíreniu osobného potenciálu, k naplneniu snov a cieľov. Vedľajším, nesporne zmysluplným produktom tohto procesu je uzdravenie na všetkých úrovniach. Klient sa v dôsledku prevzatia zodpovednosti a osobného rastu lieči sám tým, že v priebehu terapie pochopí a následne odstráni vnútornú príčinu ochorení.

 • Canisterapia

  Canisterapia

  Psy dokážu prispieť k rozvoju motoriky, komunikačných schopností, orientácie v priestore, podporiť predstavivosť, pamäťové schopnosti, koncentráciu, vyvolať pozitívne emócie aj rozvíjať sociálne schopnosti. U koho? U každého, kto to potrebuje, bez rozdielu veku, či postavenia. Od júna 2012 na klinike poskytujeme aj canisterapiu.

 • Masáže

  MASÁŽE

  Indická antistresová masáž hlavy a šije, Abhyanga, Bankovanie, Klasická masáž, Thajská masáž, Shiatsu, Reflexná masáž chodidiel, Manuálna lymfodrenáž, Čínska masáž na uvoľňovanie blokád, Masáž v sede, Relax masáž, Lotos masáž, Dornova metóda.

 • Homeopatia

  Homeopatia

  Európskym prínosom k alternatívnej medicíne je homeopatia. Vychádza z predpokladu, že dobré zdravie je výsledkom rovnováhy tela a duše, ktorú udržiava životná sila. Práve homeopatia dokáže stimulovať vlastné liečebné schopnosti organizmu. Bohužiaľ vplyvom vonkajších podmienok ako sú - chlad, prievan, znečistené prostredie, stret s patologickými mikroorganizmami, nedostatok spánku, či stále častejšie stres, dochádza k narušeniu rovnováhy. Môže sa vyvinúť ochorenie, prejavujúce sa navonok súborom rôznych príznakov. Cieľom homeopatie je nájsť účinné homeopatikum, ktoré pomôže vitálnej sile napraviť vzniknutú nerovnováhu, uzdraviť organizmus a zbaviť ho nepríjemných príznakov ochorenia.

 • Bachova kvetová terapia

  Bachova kvetová terapia

  Tento jednoduchý a zároveň veľmi účinný systém na udržanie zdravia, objavený anglickým lekárom Dr. Bachom, pôsobí na rôzne stavy mysle. Vychádza z presvedčenia Dr. Bacha, že fyzické ochorenia sú výsledkom emocionálnej nerovnováhy.

 • Omladzovanie tváre

  Omladzovanie tváre

  Omladzovanie tváre nie je najnovším výstrelkom módy ani novinkou na trhu. V skutočnosti sa v Číne praktikuje už po tisícročia. Ako funguje? Ide o stimuláciu špeciálnych bodov na tvári pomocou intradermálnych ihiel, ktoré zlepšia svalový tonus, pružnosť pokožky a eliminujú vrásky. Okrem toho zmierňujú ochabnutosť podbradku a opuchy tváre tým, že zrýchľujú metabolizmus a výrazne podporujú okysličenie pokožky. Žiaducim výsledkom je farebné zjednotenie pleti a stiahnutie pórov. Keďže sa pri tejto metóde napichávajú strategické miesta, uvoľňuje sa tým prirodzený tok telesnej energie a klient sa cíti ako znovuzrodený a celkovo v dobrej kondícii. Omladzovanie tváre je výbornou alternatívou medicínskych a chemických procedúr a veľmi účinne dokáže spomaliť procesy starnutia.

 • Anticelulitídná terapia

  Anticelulitídná terapia

  Celulitídou hovorovo označujeme pre ženy špecifické zmeny tukového tkaniva, ktoré je súčasťou kože. Tieto zmeny vidíme ako nerovný, zošúverený povrch kože, neskôr aj s drobnými hrbolčekmi a priehlbinkami. V západnej medicíne sa pojmom celulitída rozumie zápal podkožného tkaniva spôsobený mikroorganizmami, ktorý sa lieči antibiotikami. Synonymami pomarančovej kože, celulitídy o ktorej budeme hovoriť my, sú v medicínskej literatúre lipodystrofia, liposkleróza, fibroskleróza, dermopannikulitída. Tieto zmeny kože vidí západná medicína len ako estetický problém. Trápi takmer 95% ženskej populácie bez ohľadu na hmotnosť. Podľa tradičnej čínskej medicíny je pomarančová kože prejavom vnútornej nerovnováhy. U nás, na Klinike Terra Medica, klientka získa anticelulitídnou terapiou hladkú a pružnú pokožku, pričom sa zharmonizuje a ozdraví celý organizmus. A to rozhodne nie je zanedbateľný bonus.

 • Vstupné diagnostické vyšetrenie

  Vstupné diagnostické vyšetrenie

  Rovnako ako aj v ostatných medicínskych odboroch aj pre tradičnú čínsku medicínu platí, že správna a efektívna liečba je možná až po dôkladnom diagnostickom procese. V európskych podmienkach a pre dôkladné posúdenie zdravotného stavu pacienta je žiadúce, aby sa posudzovali všetky aspekty chorobného procesu a to aj z pohľadu moderných diagnostických vyšetrovacích metód a predchádzajúcich diagnostických záverov u iných odborníkov. Pri zohľadnení diagnózy stanovenej prostriedkami súčasnej medicíny a aplikáciou špecifických tradičných diagnostických prístupov je možný komplexný pohľad na problémy pacienta a výber zo širokého spektra terapeutických postupov. Komplexná diagnostika napovie aktuálny stav i prognózu pacienta, ukáže či na liečbu stačia tradičné terapeutické postupy alebo sa zvolí kombinácia moderného a tradičného prístupu, ktorý je vhodnejší u vážnych napr.onkologických diagnóz.

~

Zlý deň pre tvoje ego je veľkým dňom pre tvoju dušu.

~

Jillian Michaels

Prečo si vybrať Terra Medicu

Už od roku 2009 presadzujeme na Slovensku holistický prístup ku zdraviu. Náš skúsený terapeutický tím vníma človeka ako celok, v ktorom sa spájajú vplyvy z vonkajšieho prostredia s vnútorným svetom každého z nás. K našim klientom pristupujeme individuálne, ponúkame im liečenie "šité na mieru". Cieľom je dosiahnuť stav dokonalej harmónie tela a duše na prírodnej báze, bez chémie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

TERRA MEDICA, Kopčianska 16, 851 01 Bratislava, Slovensko
Recepcia: +421 / 2 / 68 230 711, e-mail: info@terramedica.sk

© 2014, TERRA MEDICA. WEB DESIGN BY LEMONLAB