~

Pozerajte sa na človeka tak, akoby ste sa dívali na západ slnka lebo na pohorie... asi by ste nepovedali, že západ slnka by mal byť purpurovejší a hory by mali byť uprostred vyššie. Len by ste s údivom zízali.

~

Joseph Zinker

Anticelulitídná terapia

Celulitídou hovorovo označujeme pre ženy špecifické zmeny tukového tkaniva, ktoré je súčasťou kože. Tieto zmeny vidíme ako nerovný, zošúverený povrch kože, neskôr aj s drobnými hrbolčekmi a priehlbinkami. V západnej medicíne sa pojmom celulitída rozumie zápal podkožného tkaniva spôsobený mikroorganizmami, ktorý sa lieči antibiotikami. Synonymami pomarančovej kože, celulitídy o ktorej budeme hovoriť my, sú v medicínskej literatúre lipodystrofia, liposkleróza, fibroskleróza, dermopannikulitída. Tieto zmeny kože vidí západná medicína len ako estetický problém. Trápi takmer 95% ženskej populácie bez ohľadu na hmotnosť. Podľa tradičnej čínskej medicíny je pomarančová kože prejavom vnútornej nerovnováhy. U nás, na Klinike Terra Medica, klientka získa anticelulitídnou terapiou hladkú a pružnú pokožku, pričom sa zharmonizuje a ozdraví celý organizmus. A to rozhodne nie je zanedbateľný bonus.

Pre koho je vhodná Anticelulitídna terapia

Ak sa máme spoľahnúť na odbornú literatúru, anticelulitídna terapia na Klinike Terra Medica je vhodná pre väčšinu žien. U mužov sa takmer nevyskytuje. Či sa nerovná, drsná pokožka ukáže len vtedy, keď si chytíte kožnú riasu alebo zreteľne vidíte pomarančovú kožu anticelulitídna terapia na Klinike Terra Medica bude pre vás prínosom. Výrazné zlepšenie je možné dosiahnuť aj keď celulitída postihuje celú kožu stehien a zadku, beznádejné nie sú ani prípady najťažšieho, štvrtého štádia s mnohopočetnými väčšími uzlíkmi a priehlbinkami, s opuchom a bolestivosťou na dotyk.

Diagnostické metódy terapie 

Západná medicína za vznik celulitídy jednoznačne viní hormón estrogén spolu s genetickou preddispozíciou. Nepokladá ju za chorobu, skôr len za estetický nedostatok, ale z pohľadu tradičnej čínskej medicíny je to už prejav nerovnováhy v organizme. Zvyčajne ide o nedostatočnú energiu čchi v dráhe obličiek a sleziny, spolu so stagnáciou energie čchi a vlhka v dolných partiách tela. A teda skôr než je možné pristúpiť k vlastnej anticelulitídnej terapii je nevyhnutné každú klientku diagnostikovať podľa tradičnej čínskej medicíny a na základe zistených skutočností stanoviť individuálny plán liečby celulitídy. Zvyčajne je potrebných asi 10 až 15 návštev kliniky.

Metódy liečby celulitídy

Podľa tradičnej čínskej medicíny celulitídu odstránime doplnením a rozprúdením stagnujúcej energie čchi a krvi, vysušením alebo premenou vlhkosti a hlienov, odstránením toxínov z tela a posilnením energie obličiek a sleziny.

Nevyhnutná teda bude úprava životného štýlu a stravy individuálne, podľa diagnostikovanej disharmónie organizmu, pitie bylinných odvarov na spevnenie sleziny a podporu žalúdka, rozhýbanie čchi a premenu hlienov a špeciálne masážne techniky na rozprúdenie čchi v meridiánoch, ktoré prechádzajú problematickými partiami tela. Na terapiu je potrebné dochádzať na Kliniku Terra Medica dvakrát týždenne, pričom jedna procedúra trvá 60 minút.

  • Rýchla detoxikácia

    Venujte pozornosť signálom svojho tela! Aj mierny pokles intelektuálnej alebo fyzickej výkonnosti môže byť prejavom poruchy metabolizmu vnútri bunky. Nečakajte, kým prerastie do vážnejšieho stavu. Ľudské telo vysiela rôzne elektromagnetické vlny, pričom bunky rôznych tkanív a orgánov majú svoje špecifické vlnenia.

~

Zlý deň pre tvoje ego je veľkým dňom pre tvoju dušu.

~

Jillian Michaels

Prečo si vybrať Terra Medicu

Už od roku 2009 presadzujeme na Slovensku holistický prístup ku zdraviu. Náš skúsený terapeutický tím vníma človeka ako celok, v ktorom sa spájajú vplyvy z vonkajšieho prostredia s vnútorným svetom každého z nás. K našim klientom pristupujeme individuálne, ponúkame im liečenie "šité na mieru". Cieľom je dosiahnuť stav dokonalej harmónie tela a duše na prírodnej báze, bez chémie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Rýchla objednávka

captcha
Znovu načítať

Objednať sa na prvú navštevu na klinike Terra Medica môžete osobne, telefonicky alebo objednávkovým formulárom. Termín na prvú návštevu Vám oznámime najneskôr do 24 hodín. Prvá návšteva je pre Váš ďalší kontakt s klinikou najdôležitejšia. Podrobnosti nájdete v sekcii "Objednajte sa".

TERRA MEDICA, Kopčianska 16, 851 01 Bratislava, Slovensko
Recepcia: +421 / 2 / 68 230 711, e-mail: info@terramedica.sk

© 2014, TERRA MEDICA. WEB DESIGN BY LEMONLAB