~

Lidová moudrost vedle tisícerých pravd skrývá ještě jednu nevytěženou a bezespornou pravdu o relativnosti všech hodnot a pravd.

~

Karel Čapek

Bachova kvetová terapia

Tento jednoduchý a zároveň veľmi účinný systém na udržanie zdravia, objavený anglickým lekárom Dr. Bachom, pôsobí na rôzne stavy mysle. Vychádza z presvedčenia Dr. Bacha, že fyzické ochorenia sú výsledkom emocionálnej nerovnováhy.

Čo liečime?

Bachova kvetová terapia pomôže ak sa neviete zbaviť stresu, únavy, neistoty, strachu, trápia vás náhle zmeny nálad, smútok, precitlivenosť alebo prežívate ťažké životné obdobie.

Metódy liečby Bachovy kvetovej terapie

Na terapiu sa používa 38 originálnych Bachovych kvetových esencií, vyrobených zo stromov, nejedovatých divorastúcich rastlín a vody z liečivých prameňov. Z nich terapeut vyberie klientovi maximálne sedem. Z každej vybranej esencie sa do užívacej fľaštičky s objemom 30ml dajú dve kvapky. Zmes sa doplní nesýtenou vodou. Z takto namiešaného roztoku je potrebné užívať štyrikrát denne štyri kvapky. V prípade nutnosti je možné esencie kvapnúť nezriedené priamo pod jazyk, potierať nimi pery, spánky alebo vnútorné strany zápästí.

Diagnostické metódy Bachovy kvetovej terapie

Bachova kvetová terapia pomôže klientovi zorientovať sa vo vlastných emóciách a umožní terapeutovi metódy priradiť k ním zodpovedajúce esencie. Diagnostika prebieha formou rozhovoru. Terapeuta bude zaujímať čo klienta aktuálne trápi, s čím potrebujete pomôcť aj ako reaguje v rôznych situáciách. Je dobré byť maximálne otvorený. Len tak je možné vybrať skutočne účinnú kombináciu Bachovych esencií.

  • Pravda o ženskej hystérii

    Zvládajú ženy ťažšie emócie než muži?

    To, čomu ľudovo hovoríme hystéria, sa v psychiatrii nazýva pitiatická osobnosť. „V podstate ide o neurotický stav,“ vysvetľuje psychoterapeutka Katarína Krechňáková. „Osoby, ktoré ním trpia, majú zvýšenú dráždivosť nervového systému, precitliveno reagujú aj na minimálne podnety, často trpia úzkosťami a vyžadujú si pozornosť okolia. Ide o vrodenú dispozíciu, osobnostnú poruchu, ktorá sa dá len ťažko ovládať silou vôle.

~

Zlý deň pre tvoje ego je veľkým dňom pre tvoju dušu.

~

Jillian Michaels

Prečo si vybrať Terra Medicu

Už od roku 2009 presadzujeme na Slovensku holistický prístup ku zdraviu. Náš skúsený terapeutický tím vníma človeka ako celok, v ktorom sa spájajú vplyvy z vonkajšieho prostredia s vnútorným svetom každého z nás. K našim klientom pristupujeme individuálne, ponúkame im liečenie "šité na mieru". Cieľom je dosiahnuť stav dokonalej harmónie tela a duše na prírodnej báze, bez chémie a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Rýchla objednávka

captcha
Znovu načítať

Objednať sa na prvú navštevu na klinike Terra Medica môžete osobne, telefonicky alebo objednávkovým formulárom. Termín na prvú návštevu Vám oznámime najneskôr do 24 hodín. Prvá návšteva je pre Váš ďalší kontakt s klinikou najdôležitejšia. Podrobnosti nájdete v sekcii "Objednajte sa".

TERRA MEDICA, Kopčianska 16, 851 01 Bratislava, Slovensko
Recepcia: +421 / 2 / 68 230 711, e-mail: info@terramedica.sk

© 2014, TERRA MEDICA. WEB DESIGN BY LEMONLAB