Rýchla rezervácia +421 / 2 / 68 230 711
Späť
Anticelulitídna terapia

Vyzliekanie do plaviek je často traumou aj pre mladé a štíhle dievčatá, ktoré trpia celulitídou rovnako ako zrelé alebo moletné ženy. Získať späť hladkú a pevnú pokožku na stehnách a zadku však vôbec nie je nemožné.

Problém väčšiny žien… Celulitídou hovorovo označujeme pre ženy špecifické zmeny tukového tkaniva, ktoré je súčasťou kože. Tieto zmeny vidíme ako nerovný, zošúverený povrch kože, neskôr aj s drobnými hrbolčekmi a priehlbinkami. V západnej medicíne sa pojmom celulitída rozumie zápal podkožného tkaniva spôsobený mikroorganizmami, ktorý sa lieči antibiotikami. Synonymami pomarančovej kože, celulitídy o ktorej budeme hovoriť my, sú v medicínskej literatúre lipodystrofia, liposkleróza, fibroskleróza, dermopannikulitída. Tieto zmeny kože vidí západná medicína len ako estetický problém. Celulitída trápi takmer 95 % ženskej populácie bez ohľadu na hmotnosť. Podľa tradičnej čínskej medicíny je pomarančová koža prejavom vnútornej nerovnováhy. Na Klinike Terra Medica v Bratislave môže klientka podstúpiť sériu ošetrení anticelulitídnou terapiou a získať hladkú a pružnú pokožku, pričom sa navyše zharmonizuje a ozdraví celý organizmus.

Kto za to môže? Západná medicína za vznik celulitídy jednoznačne viní hormón estrogén spolu s genetickou predispozíciou. Nepokladá ju za chorobu, skôr len za estetický nedostatok, ale z pohľadu tradičnej čínskej medicíny je celulitída už prejavom nerovnováhy v organizme. Zvyčajne ide o nedostatok energie v dráhe obličiek a sleziny, spolu so stagnáciou energie a vlhka v dolných partiách tela. Najčastejšie býva spôsobený kombináciou užívania hormonálnych liekov a nevhodným zložením stravy. Problémom je, že telo, oslabené nedostatkom energie, si vynucuje konzumáciu energeticky bohatých potravín ako sú sladkosti, čokoláda, káva a alkohol. Tieto jedlá však dráhu sleziny ešte viac oslabia a zmenšia tým jej schopnosť vylučovať vlhko. Dráha sleziny vyživuje svalstvo od pása dolu, kde sa toto vlhko kumuluje a celulitídu opäť zhoršuje. Kruh sa uzatvára.

Ako vystúpiť zo začarovaného kruhu? Terapeut tradičnej čínskej medicíny Kliniky Terra Medica Martin Martinec každú klientku diagnostikuje podľa tradičnej čínskej medicíny a na základe zistených skutočností stanoví individuálny plán liečby celulitídy. Podľa tradičnej čínskej medicíny celulitídu odstránime doplnením a rozprúdením stagnujúcej energie a krvi, vysušením alebo premenou vlhkosti a hlienov, odstránením toxínov z tela a posilnením energie obličiek a sleziny. Na Klinike Terra Medica je zvyčajne potrebných 10 až 15 anticelulitídnych ošetrení, na ktoré klientka dochádza dvakrát týždenne, pričom jedna procedúra trvá 60 minút. Špeciálnymi masážnymi technikami sa znovu rozprúdi energia v meridiánoch, ktoré prechádzajú problematickými partiami tela, zlepšia sa metabolické funkcie, detoxikuje sa tkanivo, zmierni stres, podporí sa spaľovanie tuku a celulitída postupne ustupuje, pokožka sa vyhladí a spevnie. Proces výrazne podporí pitie na mieru pripravených bylinných odvarov na spevnenie sleziny a podporu žalúdka, na rozhýbanie energie a premenu hlienov. Nevyhnutná bude aj úprava životného štýlu a stravy individuálne, podľa diagnostikovanej disharmónie organizmu.

Pre koho sa anticelulitídová terapia hodí? Je vhodná pre väčšinu žien s celulitídou v akomkoľvek štádiu. Už pri prvých známkach celulitídy, kedy sa drsná pokožka ukáže len vtedy, keď je kožná riasa stlačená, bude anticelulitídna terapia na Klinike Terra Medica bude prínosom. Výrazné zlepšenie je možné dosiahnuť aj keď celulitída postihuje celú kožu stehien a zadku a pomarančová koža zreteľne viditeľná. Beznádejné nie sú ani prípady najťažšieho, štvrtého štádia s mnohopočetnými väčšími uzlíkmi a priehlbinkami, s opuchom a bolestivosťou na dotyk.

Ako si pomôžete sama… Zbaviť sa celulitídy dokáže každá z nás aj sama, trvá to však neporovnateľne dlhší čas. Stačí neužívať žiadne hormonálne lieky a upraviť stravu. Najdôležitejšie sú raňajky. Skutočne sa ich neoplatí vynechať. Na pitie je ideálny odvar zo slzovky, ktorá je doslova liekom pre oslabenú slezinu. V žiadnom prípade sa nenecháme nahovoriť na ovocné džúsy, ani zelený čaj. Nebudeme jesť ani surové ovocie a zeleninu, ktoré do organizmu tiež prinášajú vlhko a chlad. Pokiaľ si však na raňajky doprajeme obilnú kašu so škoricou alebo teplú polievku, na obed už nemusíme byť na seba také prísne. Dobre rozbehnutému tráveniu už drobný prehrešok neublíži. Na kávu, tvrdý alkohol, sladkosti, výrobky z bielej pšeničnej múky, mlieko, jogurty, syry, pražené a príliš mastné jedlá bude i tak lepšie zabudnúť. Na posilnenie energie obličiek jeme krevety, sardinky, pór, pistáciové oriešky, vlašské orechy, maliny a ďatle. Koreníme klinčekmi, fenyklom, badyanom, škoricou, sušeným zázvorom, čerstvým kôprom. Na posilnenie energie sleziny a vysušenie vlhka je najlepšia slzovka, pšeno, fazuľa adzuki, bôb, ostružiny a bambusové výhonky. Stagnujúcu energiu pomôžu rozprúdiť čerešne, kokosový orech, voda aj dužina, ryža, kvalitné tofu, mrkva, tekvica, špenát, reďkovka, pažítka, cesnak, cibuľa, šampiňóny, huba šitake, citrón, limetka, mandarínka. Dopriať si môžeme aj hus, divinu, hovädzie, kuracie, jahňacie mäso, najlepšie z domáceho alebo bio chovu. Koreníme rascou, šafranom, kardamonom, čerstvou mätou, bazalkou a oreganom.

Cenník

Vstupné diagnostické vyšetrenie

60 min 65€

Jedno ošetrenie

60 min 49€

Séria desatich ošetrení

440€

Séria pätnástich ošetrení

660€
Zerezervujte si termín +421 / 2 / 68 230 711
Sledujte čím žijeme a čo nás inšpiruje.