Rýchla rezervácia +421 / 2 / 68 230 711
Späť
Masáže

Indická antistresová masáž hlavy a šije, Abhyanga, Bankovanie, Klasická masáž, Thajská masáž, Shiatsu, Reflexná masáž chodidiel, Manuálna lymfodrenáž, Čínska masáž na uvoľňovanie blokád, Masáž v sede, Relax masáž, Lotos masáž, Dornova metóda.

Indická antistresová masáž hlavy a šije

Indická masáž hlavy je veľmi stará technika, ktorú používali ženy v Indii ako prostriedok k zlepšeniu a udržaniu kvalitných a lesklých vlasov. K tomu používali rôzne oleje (kokosový orech, sézam, mandľa, olivový olej a i.). V dnešnej dobe sa masáž používa pre vynikajúci antistresový účinok. Je to veľmi účinná masáž proti stresu a napätiu, ktorému sme neustále vystavovaní. Dovedie nás k maximálnemu uvoľneniu a relaxu. Odstraňuje rôzne bolesti či napätie vo svaloch krku a ramien. Masážou sa zbavíte psychickej záťaže a budete sa cítiť ako znovuzrodení. V Indii dostávajú túto masáž ľudia často od narodenia. Častejšie aplikovanie masáže pomáha v boji proti migrénam.

Masáž trvá 30 min.

Abhyanga

Abhyanga je pôvodnou masážnou technikou Ayurvédy. Ayurvéda je viac ako 4000 rokov stará indická životná filozofia a náuka o liečbe, ktorá sa týka životosprávy, očisty tela, meditácie, mantry, jógy a masáží. V preklade znamená – poznanie o živote. Veľkí mudrci starej Indie objavili védu a zistili, že obsahuje tajomstvo nemoci a zdravia. Z toho zostavili prepracovanú védu žitia, známu ako Ajurvédu, ktorá obsahuje veľa fyzických, duševných a duchovných prvkov života, kde pre zdravie a spokojnosť je dôležité dosiahnutie absolútneho zdravia a duševnej pohody. Každá masáž začína určením konštitučného typu osoby: VATA, PITTA, KAPHA. S prislúchajúcimi olejmi a bylinkami pre daný typ sa stáva liečenie úspešným. Táto masážna technika účinne pôsobí na prekrvenie organizmu, mobilizáciu kože a kĺbov, ovplyvňuje tonus svalov, potláča bolesť, pôsobí na vnútorné orgány. Vykonáva sa pomalými pohybmi pomocou horúcich olejov (36-37˚C) pre daný konštitučný typ. Pri masáži sa používajú kvalitné oleje lisované za studena.

Masáž trvá 40 alebo 90 minút.

Bankovanie

Staré čínske príslovie hovorí: Použi bankovanie, akupunktúru a choroba sa napolovicu vylieči. Túto účinnú metódu od nepamäti používali mnohé národy pri liečbe rôznych ochorení. Jej korene siahajú až do Číny, kde sa používa už tisícročia. Kde príroda vytvorila bolesť, tam sa nahromadili škodlivé látky, ktoré sú pomocou bankovania vyplavené lymfatickým systémom z tela von. Bankovanie očisťuje telo od škodlivín, regeneruje postihnuté orgány tela, reflexne pôsobí na vzdialené orgány, predchádza ochoreniam, prekrvuje kožu a po prechodných nevzhľadných hematóznych kruhoch, ktoré po týždni zmiznú, spôsobí estetické ozdravenie a omladenie kože. Uvoľňuje svalové napätie, zmierňuje bolesti v oblasti chrbtice a zlepšuje správne držanie tela. Po bankovaní sa nedoporučuje požívať alkoholické nápoje a zaťažovať organizmus. Masírovaný by mal zvýšiť pitný režim a dopriať si relax. Bankovanie sa nedoporučuje pri horúčkach, onkologických ochoreniach, nebankujeme na lymfatických uzlinách a materských znamienkach.

Masáž trvá 70 minút.

Klasická masáž

O blahodárnych účinkoch masáže sa môžeme dočítať z rôznych historických prameňov, siahajúcich až do staroveku. Pôsobenie masáže na ľudské telo je komplexné a pri lokálnych účinkoch sa vždy uplatňujú aj celkové vplyvy. Klasická a športová masáž sa správne vykonáva podľa anatomických a fyziologických zákonitostí. Je to veľmi uvoľňujúca masáž, vhodná najmä pri bolestiach chrbta a celého tela, ktoré vznikajú dôsledkom každodenného preťaženia a stresovania organizmu. Masáž šije a chrbtice uvoľní stuhnuté svalstvo. Masáž blahodárne pôsobí na kožu, svalstvo, krvný a lymfatický obeh, nervovú sústavu a procesy látkovej premeny.

Masáž trvá 40,60 alebo 90 minút.

Thajská masáž

(podľa školy Wat Po v Bangkoku)
Táto staroveká masáž ma svoj pôvod v Indii. Ide o celotelovú masáž, pri ktorej pravidelnými, presne smerovanými tlakmi maséra dochádza k výmene energie a nastoleniu rovnováhy v tele. Tradičná Thajská masáž je vhodná pre každého, pretože je vynikajúcou prevenciou pred ochoreniami a prostriedkom k dosiahnutiu dobrej fyzickej kondície a psychickej pohody. Základom tejto metódy je masáž tlakom prstov, dlaní, lakťov, kolien a chodidiel. Využíva naťahovanie, mobilizáciu kĺbov, hnetenie svalových skupín a ich úponov v línii učenia staršieho ako 5000 rokov. Thajská masáž zvyšuje pohyblivosť tela, cirkuláciu krvi a lymfy, odstraňuje bolesť a tuhosť kĺbov, posilňuje nervový systém a odstraňuje energetické blokády v tele. Pri masáži sa uvoľňujú toxíny z kĺbov a zlepšuje sa vylučovanie odpadu z tela. Podporuje duševnú relaxáciu a povzbudzuje činnosť vnútorných orgánov. Celkový efekt masáže je hlboko relaxačný a dochádza k harmonizácii tela, ale aj ducha človeka. Človek sa stáva uvoľnený a plný energie. Masáž prebieha na mäkkej podložke na podlahe, bez použitia masážneho oleja. Masírovaný je oblečený v pohodlnom odeve.

Pri sviečkách a relaxačnej hudbe masáž trvá 70 minút.

Shiatsu

Shiatsu je japonské slovo znamenajúce tlak prstami. Taktiež sa využíva tlak dlaní, lakťov, prípadne kolien či chodidiel. Prispieva k celkovému uvoľneniu, k zmierneniu napätia v každodennom živote, k zvýšeniu životnej pohody a k zníženiu náchylnosti na choroby. Hlavným cieľom masáže Shiatsu je pomôcť organizmu skôr, než ochorie. Masážou sa harmonizuje plynulý tok energie v tele, posiľňuje myseľ a imunitný systém, a tak podporuje samoliečebné a regeneračné procesy v tele aj na duši. Dotyk na povrchu tela má účinok až do hĺbky – dosiahne oveľa ďalej než slovo. Táto účinná masáž by mala byť príjemným meditatívnym procesom. Masáž prebieha na mäkkej podložke na podlahe, bez použitia masážneho oleja. Ošetrovaný je oblečený vo voľnom odeve.

Masáž trvá 70 min.

Reflexná masáž chodidiel

Najstarší záznam o reflexnej masáži bol objavený na kresbe v Egyptskej hrobke z roku 2330 pred n.l.. Je na nej zobrazený človek, ktorý drží v ruke nohu druhej osoby a masíruje jej chodidlo. Masáž reflexných zón na nohách je založená na predstave, že celé telo /orgány, žlazy, štruktúry/ je premietnuté v chodidlách. Jemný tlak a krúživé pohyby ovplyvňujú orgán, ktorý je spojený s daným miestom na nohe. Okrem liečenia rôznych ochorení môžete použiť túto metódu k udržiavaniu dobrého zdravotného stavu. Masážou sa dostavuje pocit absolútneho uvoľnenia a úžasného osvieženia. Pri pocitoch únavy a malátnosti sa po jej aplikovaní okamžite dostavuje povzbudzujúci pocit a načerpanie síl. Reflexná masáž predstavuje jednoduchý a veľmi príjemný spôsob relaxácie. Nohy nás nesú celý život, prečo im nedopriať trošku relaxu.

Masáž trvá 40 min.

Manuálna lymfodrenáž

Je to masáž lymfatického systému, ktorý je veľmi dôležitý pre imunitný systém nášho tela. Táto masáž slúži k rýchlemu odplaveniu únavových a odpadových látok z medzibunkových priestorov, kože, podkožia a svalov s účinkami na rýchlu regeneráciu organizmu. Zlepšuje tok lymfy a pomáha pri bolestiach hlavy. Táto masážna technika je využívaná aj v športe, kde športovec má pred výkonom pocit ľahkých nôh a po výkone pocit ťažkých nôh rýchlo mizne. V medicíne sa využíva po operácii, po ablácii prsníka, lymfedémy aj po neurologických ochoreniach. Taktiež pomáha pri problémoch s celulitídou a lymfatických opuchoch. Lymfodrenáž tváre, dekoltu, hlavy, krku a ramien je vhodná pre odstránenie opuchov tváre, očných vačkov, vrások, pri liečbe akné, jaziev a na celkové osvieženie a zharmonizovanie pleti. Pomáha zvyšovať elastickosť kože.

Lymfodrenáž celého tela trvá 70 minút a v kombinácii s tvárou 90 minút. Lymfodrenáž tváre trvá 30 minút.

Masáž v sede

Pôvod tejto masáže nie je jednoznačný, ale s určitosťou sa dá povedať, že pochádza, tak ako mnoho ďalších masáží, z východnej Ázie a jej korene siahajú do dávnych storočí. Masáž v sede odstraňuje blokády svalov a obnovuje tok životnej energie v tele klienta. Správne prevedená masáž pomáha znižovať nielen fyzickú, ale aj psychickú únavu. Pri masáži je sústredná pozornosť hlavne na problematickú oblasť krčnej chrbtice, ramená, ruky, chrbát a čiastočne aj hlavu, stehná, lýtka a chodidlá. Táto masáž nie je striktná, naopak môžeme ju nazvať „voľná“, pretože umožňuje prakticky počas celého jej priebehu improvizovať a meniť techniku a uplatniť viaceré možné hmaty. Ak masér zváži, že je vhodné použiť v priebehu masáže napr. lakeť či päsť, môže tak urobiť. Rovnako, na žiadosť klienta sa masér pri masáži môže viac venovať určitej problematickej svalovej skupine. Masáž sa vykonáva vo voľnom odeve, ale pri požiadavke klienta, ktorý uprednostňuje masáž na holé telo resp. klasickú olejovú masáž, je možné tejto požiadavke vyhovieť. Masáž je obzvlášť vhodná aj pre budúce mamičky, ktoré mávajú často v tomto období veľké bolesti chrbta. V prípade masáže tehotnej klientky sa postupuje maximálne jemne a vynechávajú sa akékoľvek bodové tlaky.

Masáž trvá 40 alebo 60 minút.

Relax masáž

Relax masáž je kombináciou reflexnej masáže a Ajurvédy. Je zameraná hlavne na nohy a chodidlá. Reflexná masáž prekrvuje jednotlivé orgány cez reflexné body na chodidlách a Ajurvéda s pomocou olejov (36ºC – 37ºC) vyživuje pokožku a odstraňuje únavu.

Masáž trvá 70 minút.

Lotos masáž

Lotosový kvet znázorňuje jednoduchosť, krásu a súcit. Lotos masáž svojou jednoduchosťou a cielenými technikami zlepší momentálny stav organizmu, dodá telu energiu a oddych na psychickej úrovni. Masáž je tvorená rôznymi masážnymi technikami, ktorých základom je klasická masáž a je doplnená o prvky z thajskej, Shiatsu, antistresovej, reflexnej a akupresúrnej masáže. Masáž posilňuje imunitný systém, prekrvuje jednotlivé orgány, zvyšuje ohybnosť kĺbov a odplavuje škodlivé látky z tela von.

Masáž trvá 60 minút.

Čínska masáž na uvoľňovanie blokád

Tradičná čínska masáž je jedna z najstarších liečebných metód, ktoré človeka zbavujú bolesti a stresu tým, že uvoľňujú stuhnuté svalstvo, zlepšujú krvný obeh a reflexne pôsobia na nervový systém. Zásady masáže stoja na učení o jin a jang. Pomocou techniky stláčania, hnetenia, otáčania, naťahovania a poškrabkávania (quasha) sa uvoľňujú postihnuté akupunktúrne dráhy (meridiány), a tým sa obnovuje narušená rovnováha medzi jing a jang. Masáž prebieha na sucho bez použitia oleja. Pozostáva z dvoch fáz, najprv sa masíruje v sede a nasledovne na masážnom lôžku.

Masáž trvá 40 alebo 60 minút.

Tuina masáž

Tuina masáž (tlač a uchop) je jeden z pilierov liečby tradičnej čínskej medicíny. Využíva akupresúrne a manipulačné techniky pričom posilňuje pacientovu odolnosť a upravuje nerovnováhu medzi Jin a Jang. Okrem toho podporuje cirkuláciu energie čchi, krvi a lymfy, obnovuje činnosť vnútorných orgánov, zmierňuje svalové napätie, reflexne pôsobí na nervový systém a v konečnom dôsledku zvyšuje vitalitu a zdravie.

Masáž trvá 30 alebo 45 minút.

Dornova metóda

Dornova metóda je veľmi šetrná manuálna terapia, pri ktorej sa kĺby a stavce vrátia na milimeter presne do ideálnej polohy. Jej cieľom je pomôcť pri akútnych alebo chronických bolestiach chrbta a kĺbov. Dornovou metódou sa uvoľňujú fyzické a následne aj psychické bloky, preto je považovaná za celostnú metódu, ktorá pomáha klientovi riešiť nielen fyzické ťažkosti, ale aj ich príčiny Tvorcom metódy je Dieter Dorn z Bavorska. Na klinike sa vykonáva Dornova metóda PLUS, teda DORNPLUS a Bressova masáž podľa MgA. Zuzany Prouzovej-Lehrmann a Jozefa Púryho, ktorí so svojimi žiakmi rozšírili, domysleli a zdokonalili základnú Dornovu Metódu v takom rozsahu, že vznikla samostatná metóda “Česká škola Dornovy metody PLUS”.

Čo liečime? 
Liečime bolesti chrbta, bedrových kĺbov, kolien, tenisový lakeť, skoliózu, problémy s čeľusťami a prehĺtaním, časté migrény, závrate, kŕčové žily, tŕpnutie rúk. Dornova metóda si skutočne poradí s takýmto spektrom zdravotných problémov a pomôže aj pri problémoch s dýchaním, so srdcom, s trávením, ktorých príčinu lekári nevedia zistiť. Pohybový aparát vidí ako stavebnicu a za prvotnú príčinu všetkých posunutých kostí a stavcov považuje nesprávnu polohu hlavice stehennej kosti v bedrovom kĺbe. Dosah takejto nápravy býva prekvapivý. Veď účinnosť metódy sa potvrdila aj pri krátkozrakosti, problémoch s koncentráciou u detí, tinituse, neplodnosti a vysokom krvnom tlaku.

Pre koho je Dornova metóda vhodná? 
Dornova metóda je maximálne šetrná a môže ju absolvovať takmer každý, kto je len trošku pohyblivý. Medzi kontraindikácie patrí vysoký stupeň osteoporózy, artróza štvrtého stupňa, akútne zápalové stavy, Bechterevova choroba, rakovina kosti, kostnej drene a kože, tehotenstvo, zničená alebo operovaná medzistavcová platnička, reumatoidná artritída a stavy po operáciách chrbtice.

Metódy liečby 
Klient je aktívnym účastníkom terapie. Dornova metóda pracuje priamo s kosťami a stavcami, ktoré vracia do ich ideálnej pozície. Na to musí prekonať odpor svalov, ktoré sa naopak snažia udržať aktuálnu, nesprávnu a často boľavú pozíciu. Na rozdiel od chiropraktickej manipulácie, kedy často vznikajú mikrotrhlinky na svaloch alebo sa dokonca mikroskopicky naštiepia kosti, je Dornova metóda nesmierne šetrná. Klient dostane pokyn k jednoduchému pohybu, teda zamestná svaly tým najprirodzenejším spôsobom a terapeut využije čas kedy sú svaly v pohybe a nedržia nesprávnu pozíciu a vykoná potrebnú zmenu. Najskôr je potrebné vyrovnať bedrové kĺby, kolená a členky, od stredu tela terapeut postupuje smerom dolu, aby bola vyrovnaná základňa. Potom pracuje s panvou, kostrčou, bedrovou, hrudnou a krčnou chrbticou a ramennými kĺbmi. Až na záver sa venuje lakťom, zápästiam a čeľustiam, samozrejme, len ak to je potrebné. Súčasťou terapie je aj výučba cvičenia na doma. Ide o veľmi jednoduché cviky, ktoré nezaberú veľa času. Počet terapii závisí od stavu pohybového aparátu klienta, pri bežných ťažkostiach stačia dve až tri ošetrenia.
Veľmi príjemnou časťou ošetrenia je Breussova masáž. Ide o energetickú masáž chrbta v oblasti chrbtice vykonávanú jemnými masážnymi technikami s ľubovníkovým olejom. Uvoľňuje telesné, psychické, duševné blokády. Breussova masáž regeneruje medzistavcové platničky a uvoľňuje svalstvo okolo chrbtice. Zvyčajne sa robí na záver terapie. Niekedy pri veľmi napätom svalstve je však potrebná už na úvod.

Diagnostické metódy 
Pri prvej návšteve klient absolvuje pohovor s terapeutom, pri ktorom sa tiež vylúčia možné kontraindikácie a terapeut vysvetlí postup ošetrenia. Súčasťou diagnostiky je premeranie a porovnanie dĺžky dolných končatín, prípadne aj ďalších súčastí pohybového aparátu podľa konkrétnych ťažkostí klienta.

Cenník

Klasická masáž

45/60/90 min 30/40/50€

Masáž v sede

45/60 min 28/38€

Reflexná masáž chodidiel

45 min 28€

Cvičenie 5 Tibeťanov s reflexiou chodidiel

60 min 38€

Shiatsu masáž

70 min 40€

Thajská masáž

70 min 40€

Ajurvéda - Abhyanga

45/90 min 32/56€

Lotos masáž

60 min 38€

Lymfodrenáž celého tela

70 min 46€

Lymfodrenáž tváre

30 min 22€

Lymfodrenáž celého tela + tváre

90 min 54€

Indická antistresová masáž hlavy a šije

30 min 22€

Relax masáž

70 min 46€

Čínska masáž na uvoľnenie blokád

45/60 min 30/40€

Tuina masáž

30/45 min 25/30€

Dornova metóda

90 min 65€
Zerezervujte si termín +421 / 2 / 68 230 711
Sledujte čím žijeme a čo nás inšpiruje.